اسباب بازی

ابر شرکتی به نام والت دیزنی !

والت دیزنی

استراتژی بازاریابی والت دیزنی

شرکت بین المللی رسانه و سرگرمی(والت دیزنی) در سال ۱۹۵۳ توسط والت دیزنی و روی دیزنی تاسیس شد. این شرکت به نوعی رهبر صنعت سرگرمی آمریکا تلقی می شود و  خدمات متنوعی از جمله تلویزیون، برنامه های زنده، تولیدات فیلم و پارک های تمیز را به مردم ارائه می نماید.

در حال حاضر در چهار قسمت بازار شامل شبکه های رسانه ای، محصولات و رسانه های تعاملی مربوط به مصرف کننده، سرگرمی های استودیویی مشغول به فعالیت می باشد. درآمد حاصل از شبکه های رسانه ای  ۷٫۷۵ میلیارد دلار، پارک ها و استراحتگاه‌ها ۳٫۲۹ میلیارد دلار، سرگرمی های استودیویی ۲٫۷ میلیارد دلار و در نهایت رسانه های تعاملی و محصولات مصرفی ۱٫۹۷ میلیارد دلار می باشد.

بخش بندی بازار، هدف گیری و جایگاه یابی در شرکت والت دیزنی

بخش بندی بازار به حالتی گفته می شود که بازار به چندین بخش با ویژگی های همسان و الگوهای تقاضایی مشابه تقسیم می شود. شرکت والت دیزنی شرکتی است که بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی، روان‌شناختی، و رفتاری مشتریان، بازار خود را به چندین قسمت تقسیم کرده است.

یکی از بخش های بازار والت دیزنی، بچه ها هستند که توسط کارتون های انیمیشنی، مرچندایز(کاراکترها و شخصیت های حک شده روی پیراهن ها، لوازم تحریر، اسباب بازی ها و … )، پارک ها و … مورد هدف قرار می گیرند. دیزنی یه قدری در زندگی مردم تاثیر گذاشته است که حتی برای ما بزرگسالان نیز برنامه ها و سرگی های متفاوتی ارائه داده است.

با توجه به اینکه خدمات ارائه شده توسط شرکت والت دیزنی برای مشتریان مختلف طراحی شده است، لذا استراتژی های متفاوتی نیز برای مدیریت هر بخش بازار خود در نظر می گیرد.

شرکت والت دیزنی ارزش بالایی را در صنعت خود ایجاد کرده است و این موضوع باعث روانه شدن جریان زیادی از نقدینگی به سمت این صنعت شده است. استراتژی مهمی که والت دیزنی همواره آن را در راس برنامه های بازاریابی خود قرار می دهد بازاریابی مبتنی بر ارزش است. یعنی برای مخاطبان خود چیزی را خلق می کند که از نظر آنان ارزشمند تلقی شود. لذا به دنبال جایگاه خلق ارزش ویژه برای مخاطبان خود می باشد.

 

 

ماموریت شرکت والت دیزنی

والت دیزنی، یکی از تولیدکنندگان و ارائه دهندگان سرگرمی در جهان است که با استفاده از نمونه کارها و برندهای مختلف تجاری به دنبال تولید محتواها، خدمات و محصولاتی است که بتواند از این طریق نوآوری، خلاقیت و تجربه های خاص سرگرمی را در سطح جهان ایجاد نماید.

چشم انداز شرکت والت دیزنی

جهت تولید محتواهای خلاق، از نوآوری های به روز، آخرین تکنولوژی ها و … استفاده نماید و بازار خود را در جهان توسعه دهد.

مزیت رقابتی شرکت والت دیزنی

  1. ارائه محصولات متنوع: شرکت والت دیزنی مجموعه ای از خدمات مختلف خود را از طریق کانال اختصاصی دیزنی، شبکه های رایگان، کانال های رادیویی، شبکه های کابلی، ویدئوهای مختلف در هتل ها، پارک ها، مکان های تفریحی و … به مخاطبان خود ارائه می نماید.
  2. توزیع گسترده: یکی دیگر از مزیت های مهم شرکت دیزنی توزیع وسیع از طریق رسانه های انبوه می باشد که این توزیع انبوه می تواند مزیتی عالی برای این شرکت باشد.
  3. تصویر برند قوی: این شرکت از طریق کارتون های میکی موس، دونالد داک و … به شهرت رسید لذا با توجه به جذابیت این آثار از ابتدا با شروعی قدرتمند کار خود را آغاز نمود و تصویر برند خوبی از خو به جای گذاشت.
  4. محصولات قدرتمند: دیزنی شرکتی ثروتمند است، اما نه با خاطر دارایی که دارد بلکه به خاطر این که با برنامه های ماندگار و زیبا توانسته قلب افراد زیادی در جهان را تسخیر کند.

 

 

 

گروه پژوهشی اقتصاد فرهنگ قصد دارد در برنامه های آتی به قسمت های مختلف این شرکت بزرگ بپردازد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786