استارتاپ فرهنگی

استارتاپ های حوزه رسانه صوت و تصویر

استارتاپ های حوزه رسانه صوت و تصویر

کسب و کارهای رسانه ای به عنوان یکی از زیر شاخه های اقتصاد خلاق دائما در حال تغییر و پیشرفت میباشد، شاید در چند دهه گذشته این حجم از تغییرات در این صنعت برای کسی قابل پیش بینی نبود. در این جا ما نگاهی کوتاه و گذرا به چند استارتاپ در حوزه رسانه در اتحادیه اروپا داریم که با ایجاد روندهای نو و تازه در این صنعت سبب ایجاد امید به تغییرات اساسی در این صنعت شده اند.

استارتاپ هایی که هدفشان کاهش هزینه های مالی و زمانی در صنعت رسانه میباشد. نکته جالب توجه این است که تمامی استارتاپ هایی که در این جا مورد بررسی قرار گرفته اند در بین سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ شروع به کار کرده اند.

اولین استارتاپ مورد بررسی ما Justwatch میباشد. این استارتاپ در سال ۲۰۱۴ در برلین شروع به کار کرده است. هدف اصلی این تیم، بازاریابی برای فیلم های بین المللی میباشد،  و علاوه بر آن با جذب مخاطبان انواع فیلم ها در ژانرهای مختلف نظرات و اطلاعات بسیاری را درباره فیلم ها جمع آوری میکند. این استارتاپ  به شما کمک میکند تا فیلم مورد علاقه تان را در بهترین سینما ها مشاهده کنید و به فیلمسازان نیز این کمک را میکند تا بتوانند تبلیغات خود را برای جامعه هدفشان ارسال کنند .افرادی که در این تیم مشغول به کار هستند دارای دانش بالایی در زمینه های بازاریابی، تولید محتوا و تبلیغات میباشند. این شرکت نوپا شعار خود را این گونه تشریح میکند ” ما موتور جستجوی جریان هستیم “.

شاید شما هم جزو کسانی باشید که به تدوین و طراحی و تولید محتوا علاقه مند هستید. یکی از فضا هایی که اخیرا در این زمینه ایجاد شده است نرم افزارهای ادیتور آنلاین میباشند که به شما کمک میکنند تا به صورت آنلاین و با کمک دوستانتان و مشاورانی در این زمینه به طراحی و تولید فیلم و صوت بپردازید به این صورت که در یک فضای مشترک ویدئو ی مورد علاقه خود را به نمایش میگذارید و سپس با توجه به نظرات خود و دوستانتان به تولید و اصلاح آنها میپردازید.

یکی از این استارتاپ ها Filestage  میباشد که  در سال ۲۰۱۴ در شهر اشتودگارد تاسیس شده و دیگری Playfilm میباشد که در والنسیا در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است . از دیگر استارتاپ ها در این زمینه میتوان به Yamdu اشاره کرد که حدود ۱۳۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد. هر یک از این شرکت ها میکوشند تا با ارائه ابزار های بهتر و قوی تر رقبای خود را از میدان خارج کنند.

استارتاپ Usheru : در سال ۲۰۱۴ در دوبلین تاسیس شد و یک استارتاپ قدرتمند در زمینه فروش مستقیم بلیط و مشاوره و هدایت شرکت هایی که در زمینه توزیع  فیلم کار میکنند مثل (universal pictiure) ، میباشد. این استارتاپ با دادن اطلاعات مفید و جامع به فروشندگان و بازاریابان این امکان را میدهد تا به فروش بیشتری دست پیدا کنند.

استارتاپ Movidian : در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. این استارتاپ یک اپلیکیشن مدیریتی میباشد و امکاناتی را به کاربران خود میدهد تا در هر جای جهان بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و و برای ساختن یک فیلم با یکدیگر همکاری کنند. ساختن یک پروفایل در این فضا رایگان میباشد اما اگر بخواهید در مدیریت فیلم سهمی داشته باشید بایستی ماهانه ۱۶ پوند پرداخت کنید. هدف این اپلیکیشن ایجاد فضایی راحتتر، سریعتر و کاراتر برای مدیریت تولید یک فیلم میباشد.

 

استارتاپ های حوزه صوت و تصویر

استارتاپ های حوزه رسانه صوت و تصویر

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786