مقاله

استخدام بد!

استخدام بد!

استخدام بد یا خوب

پیدا کردن نیرو

گاهی جهت استخدام نیروی مورد نیاز در شرکت ها و نهادهای فرهنگی زمان زیادی از مدیران و مسئولین آن موسسه هدر می رود. احتمالا فرد مورد نیاز از طرف کسی معرفی می گردد و مدیر هم با همکاری مجموعه او را از فرآیند جذب عبور می دهند و در نهایت وی را به کار می گیرند. اما پس از گذشت زمان متوجه می شوند که این نیرو، نیروی مد نظر آنها نبوده است!

تنها ۱۹ درصد استخدامی های جدید موفق از آب در می آید. لذا اگر از نیروی جدید راضی هستید پس فرد بسیار خوش شانسی بوده اید. در زیر به این موضوع پرداخته خواهد شد که :
“هنگام انجام استخدام بد، چه کاری باید انجام داد؟”

گامهای برخورد با نیروی بد

در این موقعیت باید تغییری ایجاد کرد که بتوان بر این مشکل فائق آمد هر چند کار آسانی نخواهد بود اما اگر از گامهای زیر پیروی کنید صدمه و آسیب به سازمان حداقل خواهد شد.

۱)حتما به فرد تازه استخدام شده واقعیت را بگویید و نارضایتی خود را به وی منتقل نمایید. که این کار باعث می شود شک و شبهه شما و طرف مقابل در صورت وجود، بر طرف گردد و کارمند احساس آرامش کند و به یک راه حل مشترک جهت انجام کار توافق نمایید.

۲)  باید هزینه فعلی و آینده استخدام ناموفق فرد مورد نظر را بدانید!
در برخی مواقع، اثر منفی استخدام بد روی سایر اعضای تیم یا کسب‌و‌کار، هزینه‌های معمول شامل کاهش بهره وری، درگیری بین واحدها به خاطر انجام نشدن درست وظایف فرد تازه استخدام شده،جلسه‌های اضافی که اغلب تلاشی از سوی همکاران برای جبران تلاش‌های یک فرد با عملکرد ضعیف به شمار می‌رود و … ایجاد شوند.

۳) در صورت عدم مشاهده تلاش فرد طی ۳ تا ۶ ماه پس از جلسه مشترک، می توانید به این آسیب ها و ضررها با اخراج فرد خاتمه دهید.

۴)برای اخراج فرد استخدام شده دلیل بیاورید.
می توان اخراج فرد را آرام و با تذکرات شفاهی و کتبی قبلی همراه سازید. یک مکالمه صادقانه می‌تواند به فرد استخدام‌شده ناموفق، حس بهتری بدهد و به شما نیز مهلتی برای یافتن یک جایگزین ارائه دهد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786