گردشگری و صنایع دستی

توریسم حلال

توریسم حلال

توریسم ، مفهومی که از آن به عنوان صادرات نامرئی نیز یاد می شود. رونق این صنعت میتواند وضعت اقتصادی یک کشور را متحول کند و تاثیرات فراوانی بر روی آن بگذارد . شاید برای شما جالب باشد در برخی از کشور های صنعتی حدود یک دهم از حجم اقتصاد را صنعت توریسم تشکیل میدهد و این رقم در کشوری مثل آمریکا در سال ۲۰۱۶ برابر با ۲٫۷ درصد از تولید ناخالص داخلی بوده که رقم قابل توجهی است.

 

 

البته شدت تاثیر گذاری این صنعت بر روی زندگی افراد، بسته به اینکه در کدام شهر زندگی می کنند هم بسیار فرق میکند. اگر شما در شهری توریستی زندگی می کنید مطمئنا می توانید سهم بسیار بالاتری را نسبت به افراد ساکن در سایر شهر ها بدست بیاورید. در عکس زیر بزرگترین شهر های توریستی جهان در سال ۲۰۱۷ به تصویر کشیده شده است. (این آمار بر اساس تعداد افرادی میباشد که حداقل ۲۴ ساعت در این شهر ها اقامت داشته اند).

 

کشور ما علی رغم داشتن موقعیت های طبیعی فراوان هیچ گاه نتوانسته در صنعت توریسم به جایگاه مناسبی دست پیدا کند، برخی دلیل این قضیه را قوانین اسلامی می دانند که در رابطه با حجاب و مسائل دیگر محدودیت هایی را اعمال می کند. اما در سالهای اخیر یک نوع توریسم جدید با عنوان توریسم حلال در حال گسترش میباشد که این صنعت را متحول خواهد کرد. در زیر بخشی از کنفرانس ITB برلین را آورده ایم که در آن به طور کامل به این نوع از توریسم و مزیت های آن اشاره می کند و نشان میدهد که اگر کمی هوشمند عمل کنیم میتوانیم همزمان با حفظ قوانین اسلامی، درآمد زیادی از توریسم حلال بدست بیاوریم.

.
سید حمیدرضا ذاکری
برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786