فیلم و انیمیشن

خالق انیمیشن “پَت پستچی” درگذشت.

پَت پستچی

آن زمان هنوز تلفن وسیله‌ای نبود که در همه خانه‌ها پیدا شود و نامه‌نگاری از مهم‌ترین وسایل ارتباطی به حساب می‌آمد. پستچی مهربانی که چاره‌ساز مشکلات اهالی روستای «گرین‌دیل» بود، خاطرات زیادی را برای جوانان و میانسالان امروز زنده می‌کند.
این انیمیشن در سال ۱۹۸۱ توسط شرکت وودلند برای کودکان پیش از دبستان تولید شده بود و در سال ۲۰۰۴ نیز نسخه جدید و تغییر یافته آن روانه بازار شد. این سریال در ایران حدود ۲۵ سال پیش نمایش داده می شد و هنرمند خوب کشورمان خانم « ژاله علو »، گویندگی آن را بر عهده داشت که بسیار هم موفق عمل کرد.
« جان کانلیف » فیلمنامه‌نویس این کارتون سریالی بود که چند روز پیش در سن ۸۵ سالگی دار فانی را وداع گفت. وی در مصاحبه‌ای گفت که علت انتخاب یک پستچی به عنوان شخصیت اصلی این بوده که او نیاز به فردی داشته که در روستا رفت‌وآمد و با افراد مختلف مراوده داشته باشد.
او برای خلق این شخصیت از اداره پست خیابان «کندال» که خود در آن سکونت داشت و در سال ۲۰۰۳ بسته شد، الهام گرفت. شخصیت پستچی در صنعت عروسک سازی و مرچندایزینگ نیز مورد استفاده قرار گرفته است. برخی شرکت های عروسک سازی، عروسک پنج شخصیت این انیمیشن را در یک بسته، روانه بازار کرده و با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبرو شده است.

پست چی

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786