اسباب بازی

دکواکو ، اسباب بازی وطنی و سازگار با محیط زیست

دکواکو ، اسباب بازی وطنی و سازگار با محیط زیست

دکواکو، دوست بچه ها دوست محیط زیست

دکواکو یک تولیدکننده اسباب بازی داخلی است که موسس آن آقای بابک قائم است. این شرکت سعی بر آن داشته تا اسباب بازی هایی تولید کند که سازگار با محیط زیست باشند.

یکی از معضلات تولیدات اسباب بازی آسیبی است که این محصولاتِ گاها پلاستیکی به محیط زیست وارد می کنند. هیچ مکانی به اندازه یک اسباب‌بازی فروشی، کودکان را حیرت‌زده نمی‌کند و دیدن چهره‌ یک کودک پس از باز کردن هدیه‌ اسباب‌بازی‌اش یکی از شادی‌آورترین صحنه‌های دنیاست. اما به محض این‌که توجه‌تان به معضل پلاستیک‌ها و آسیبی که به محیط‌ ‌اطراف می‌زنند، جلب شود، درمی‌یابید بسیاری از اسباب‌بازی‌های کودکان نیز پلاستیکی هستند و این مسئله ممکن است جادوی اسباب‌بازی‌ها را برایتان کم‌رنگ کند.

برخی از تولیدکنندگان اسباب بازی به خاطر علاقه ای که به محیط زیست دارند و همچنین آگاهی که از تاثیر اسباب بازی بر روح و روان و رفتار و آینده کودکان دارند، سعی در تولیدات اسباب بازی نموده اند که با محیط زیست سازگار باشند.

قائم، رویکرد جدیدی به تولید اسباب بازی دارد. او دانشجوی رشته دامپزشکی بوده و تجربه بسیار خوبی در زمینه محیط زیست و محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست داشته است. وی تحقیقات بسیاری را نیز در زمینه کودکان و اسباب بازی های آنها داشته است.

دکواکو که استودیوی طراحی و ساخت اسباب بازی و محصولات زیست سازگار است، از سال ۱۳۹۳ با هدف ایجاد بستر مناسب برای طراحی و ساخت محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست در تهران شروع به فعالیت نمود. دکواکو در ابتدا بصورت یک کارگاه خانگی تجربه اندوزی و نمونه سازی شکل گرفت که به دنبال پاسخی ساده و پایدار به نیاز های روزمره زندگی بدون تخریب منابع و آسیب به محیط زیست بود. به مرور زمان دکواکو تبدیل به یک کارخانه ی دیزاین لوازم خانه و آشپزخانه و “لوازم کودک و اسباب بازی های ارگانیک و دوست‌دار محیط زیست شده است.

محصولات دکواکو تلفیقی هستند از ادوات ساده زندگی سنتی و نوآوری های مدرن و خلاقانه دنیای امروز. از ظروف سنتی ایرانی گرفته تا کودکانه هایی از جنس طبیعت، آمیخته با خلاقیت و همگام با تئوری های آموزشی روز دنیا که بدست توانای طراحان، هنرمندان و صنعتگران ایرانی طراحی و ساخته می شوند.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786