بازی و سرگرمی

سه چالش مهم پویا‌نمایی (انیمیشن) داخلی

انیمیشن

هنر ایرانی زبان‌زد خاص و عام است و همیشه در جهان موجب فخر و اقتدار بوده است. نمونه های سنتی هنر ایرانی در انواع صنایع دستی و هنرهای سنتی به چشم می خورد و می توان هنر منحصر به فرد ایرانی را در جهان با توجه به ویژگی های شاخصش شناسایی کرد. اما این نمود و شاخص های مهم هنر سنتی و فرهنگی ایران باید در مورد هنرهای مدرن نیز وجود داشته باشد. انیمیشن به عنوان یکی از زیرمجموعه های هنر مدرن باید مورد توجه دولت ،هنرمدان،متخصصین،مردم و … قرار بگیرد. و از پتانسیل های مختلف مانند دانش و تجربه ای که در این زمینه در کشور وجود دارد می توان به رشد و توسعه فرهنگ،اقتصاد و اشتغال نیز کمک شایانی کرد. با توجه به اینکه دوران رقابت جهانی  کنونی از مرحله رقابت  اقتصادی و نظامی به سمت رقابت فرهنگی حرکت کرده است با حفظ و توسعه فرهنگ و انتقال آن به نسل های بعدی میتوانیم تبدیل به کشوری قدرتمند و رقابتی شویم.

حدود ۶۰ سال از تولید انیمیشن در ایران می گذرد اما آنگونه در خور و شایسته هنر ایرانی است رشد نکرده است. البته اخیرا انیمیشن های قوی در ایران تولید شده است اما اگر این قسمت ازصنایع فرهنگی کشور را بخواهیم تحت عنوان صنعت انیمیشن نام ببریم باید گفت این صنعت کوچک  وابسته به حمایت های دولتی است و اغلب مستقلا نمی تواند روی پا خود بایستد.

انیمیشن های  ایرانی زیادی تولید و روانه بازار شده است و این صنعت نیاز به حمایت های بیشتری دارد تا بتواند به حد اعتلای خود نائل گردد. یکی از چالش های  مهمی که در زمینه تولید انیمیشن های داخلی وجود دارد عدم استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه می باشد. همچنین ضعف مدیریت و نبود سرمایه مالی لازم نیز چالش های دیگر صنعت انیمیشن داخلی  می باشد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786