مدل و لباس

مد سریع (فست فشن)

مد سریع

وقتی مدلهای فشن شو در خیابان ها قدم می زنند!

مد سریع یا‌ مدهای یکبار مصرف، که در نتیجه استراتژی های برندهای مطرحی، مثل زارا، اچ اند ام و … به یک پدیده معمول جهانی تبدیل شده اند. مدِ سریع به لباس های مد روزی اشاره دارد که در سریعترین زمان ممکن، طراحی می شوند و در قیمت پایین(با کیفیت پایین)، به مصرف کنندگان فروخته می شوند.مدل های جدید پوشاک مدِ سریع، به صورت هفتگی و حتی روزانه به مغازه ها می آید و قیمتش آن قدر پایین است که هرکسی بتواند برای اینکه کمد لباسش را با مدل های جدید پُر کند، چندبار در سال لباس بخرد و خیلی زود هم از آن سیر شود! در واقع مُدِ سریع شما را قانع می کند که این لباس، اینقدر ارزان هست که ارزشش را دارد بخری و حتی برای یک بار هم که شده بپوشی!

تا اینجا همه چیز بدون ایراد به نظر می آید. بالاخص برای افرادی که عاشق تنوع اند،همه چیز عالیست!

هزینه های مد سریع :

باید بدانیم که، ممکن است مد سریع برای مصرف کننده زیاد آب نخورد! اما هزینه انسانی، اجتماعی و محیط زیستی نگران کننده ای را به جا می گذارد.
دستمزد بسیار کم به کارگرانی که اغلب از کشور های فقیر در حال توسعه هستند، شرایط کار سخت(۱۸ساعت کار روزانه) و خطرناک ( در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ ، ۱۱۳۷ کارگر پوشاک در جهان کشته و ۲۶۰۰نفر زخمی شدند) ، و آلودگی های وحشتناکی که پسماند های آن بر پیکره محیط زیست به جا می گذارد تا بازار های هوس انگیز خیابان ها از لندن و پاریس گرفته تا همین تهران خودمان، صحنه رقابت غول های برند مد و پوشاک جهان باشد!

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786