مصاحبه

تجربیات آقای عباسی در زمینه نرم افزارهای چند رسانه ای فرهنگی

تجربیات آقای عباسی در زمینه نرم افزارهای چند رسانه ای

مصاحبه با آقای عباسی در زمینه نرم افزارهای چند رسانه ای فرهنگی

حیطه کار ما نرم افزارهای چند رسانه ای با موضوع فرهنگی مذهبی است؛ حدود پنج سال و نیم است که آسمانه ایجاد شده و بر همین زمینه متمرکز است و کار دیگری انجام نداده است. من وقتی شروع به کار در بخش خصوصی کردم، سابقه ده ساله در کار فرهنگی داشتم. هم در زمینه هیئت و هم در زمینه گرافیک و تولید مولتی مدیا تجربه داشتم. کار ما با یک کامپیوتر و دو میلیون تومان سرمایه اولیه شروع شد.

متاسفانه جوان امروزی نمی‌نشیند کتاب بخواند. حوصله و فرصت خواندن متون طولانی را ندارد. مثلا یکی از دغدغه‌های رهبری این بود که جوان تاریخ ۱۵۰ سال گذشته خود را بداند. ما روی این موضوع یک کار تحقیقی مفصل انجام دادیم و همه را تبدیل به اینفوگرافی کردیم. در واقع مقاله ۵۰ صفحه‌ای را در ۱۸ اسلاید آوردیم؛ در همین اینفوگرافیک اینکه مساحت ایران در دوره‌های مختلف چقدر کوچک شده به زیبایی نشان داده شده است.

ما به دولت به عنوان یک مشتری نگاه میکنیم و به بازاریابی هم توجه ویژه ای داریم و خود من دائما در حال مطالعه کتابهای بازاریابی هستم. رقبای ما بلد نیستند به سازمان‌ها بفروشند. ما تیم فروش حرفه‌ای داریم که میدانند چگونه بفروشند. برخی خیال می‌کنند تا رشوه ندهی محال است از تو جنس بخرند. ما به بیش از هفتصد الی هشتصد سازمان تاکنون کار فروخته‌ایم و حتی صد تومان رشوه نداده‌ایم. بازاریابی یک علم است و همین‌طوری نمی‌توان جنسی را به فروش رساند.

سازمان‌ها باید محصول فرهنگی به پرسنل بدهند. ما از این خلأ استفاده کردیم و خوراک متولیان فرهنگی سازمان‌ها را تهیه کرده‌ایم. با ترفندهای مختلف سی‌دی هایمان را به آنها ارئه دادیم و آنها را قانع کردیم که از ما بخرند.
ما برای تولید ایده های جدید از کارهای قبلی مان ایده میگیریم یعنی به میان مشتریان میرویم و میپرسیم مزیت کارهای قبلی ما در چه بوده. ما نمی‌خواهیم کار سطحی و ضعیف به مخاطب بدهیم. معتقدیم حتی اگر یک سال تولید را تعطیل کنیم، بهتر از این است که کار ضعیف دست مشتری بدهیم.

ما معتقدیم چند رسانه ای هنوز خیلی جای کار دارد و ما هنوز به بالاترین نقطه نرسیده‌ایم. دوستان دیگر ما متخصص نیستند و هر کاری می‌کنند. تنوع طلب هستند و اسمش را می‌گذارند اینکه من هولدینگ هستم! پروژه را می‌گیرند و به دیگری می‌دهند انجام دهد. در حالی که هر موسسه باید یک اساس و بنیانی داشته باشد. ما تمرکز می‌کنیم برای اینکه بتوانیم پول دربیاوریم. البته من حواسم به کار دراز مدت نیز هست. می‌دانم ممکن است دوره سی‌دی تمام شود، به موبایل هم فکر می‌کنم. اما می‌دانم که ما تا ساخت دویست نرم افزار دیگر هنوز جا داریم و اگر بیس داشته باشیم روی بسته موبایل و تلویزیون همین کار را انجام می دهیم.

 

 

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786