بازی های ویدیویی

نسل جدید کنسول های بازی

کنسول

نسل جدید کنسول های بازی

اکثر ما حداقل یکبار با کنسول های بازی، بازی کرده ایم و بسیاری از ما خاطرات بسیاری از این کنسول ها داریم. در کشورما معمولا کنسول های سگا و پلی استیشن مطرح بوده اند اما ما در این جا می خواهیم درباره یک شرکت ژاپنی به نام نینتندو (Nintendo) صحبت کنیم. شرکت نینتندو یک شرکت چند ملیتی در زمینه تولید ویدئو گیم و کنسول بازی می باشد که مرکز آن در شهر کیوتو ژاپن است. این شرکت تاکنون موفق به ساخت ۳ تا از پر فروش ترین بازی های ویدئویی جهان شده از جمله Mario, The Legend of Zelda (قارچ خور) و (دیجی مون) Pokémon شده است. این شرکت در ۲۳ دسامبر ۱۸۸۹ به وسیله یاما اوچی تاسیس شد، این شرکت در ابتدا کارتهای بازی ورق را تولید می کرد.

تا سال ۱۹۶۳ این شرکت تنها چندین کسب و کار کوچک را راه اندازی کرده بود، اولین سرمایه گذاری نینتندو روی بازی های ویدئویی به سال ۱۹۷۴ بر می گردد که حق توزیع Magnavox Odyssey (اولین کنسول بازی در جهان) را در ژاپن بدست آورد. نینتندو در سال ۱۹۷۷ شروع به ساختن اولین کنسول بازی مخصوص خودش با نام Color TV-Game کرد.در سال ۱۹۸۰ نینتندو سری Game & Watch  را ارئه داد که اولین سری کنسول دستی و قابل حمل بود. این نسخه اهام بخش تولید بسیاری از نسخه های بعدی نینتندو از جمله سری Game Boy بوده است. نینتندو در سال ۱۹۸۳ یک کنسول بازی خانگی با نام (Famicom) را به بازار ارائه کرد. در سال ۱۹۸۵ نسخه اصلاح شده این سیستم درآمریکای شمالی ارئه شد.

در سال ۱۹۸۸تیم تحقیق و توسعه نینتندو سیستم جدید دستی (قابل حمل) Game boy را ارائه کرد. فرق نسخه گیم بوی با نسخه Game & Watch  در این بود که در سری Game & Watch   شما تنها قادر بودید که یک ویدئو گیم را با آن بازی کنید اما در سری نسخه های Game boy شما می توانستید از کارتریج های مختلفی استفاده کنید وبازی های زیاد تری را در اختیارداشتید.

نینتندو در ۲۱ آپریل ۱۹۸۹ Game boy را در ژاپن و در ۳۱ ژولای ۱۹۸۹ آن را در آمریکای شمالی ارئه کرد. در همین سال طی قرار دادی که با بازی محبوب tetris (بازی پازلی) انجام شد نینتندو توانست در فروش به یک موفقیت چشمگیر دست پیدا کند.

در ۱۹۸۹ نینتندو اعلام کرد که قصد ارائه نسل جدیدی از (Famicom) را با نام super Fmicom را دارد ک این نسل جدید بر پایه پردازشگرهای ۱۶ بیتی بنا شده است. بزرگترین رقیب نینتندو در این زمان Mega Drive 16 بیت شرکت Sega بود. در کل طی مختلف نینتندو همواره سعی در حذف رقبا و توسعه محصولات جدید بوده است. آخرین محصول معرفی شده توسط این شرکت، کنسول هیبریدی نینتندو سوئیچ می باشد که درسال ۲۰۱۵ معرفی شده است. در ویدئو زیر به معرفی ویژگیهای این کنسول بازی جدید پرداخته شده است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786