برند فرهنگی

گوپرو، قهرمان کوچک

گوپرو، قهرمانی کوچک

گوپرو نام شرکت آمریکایی است که به توسعه و تولید دوربین‌های شخصی کیفیت بالا می پردازد. به طور گسترده این دوربین در ضیط ویدئو و عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد. این دوربین در مکان های غیر معمول مانند هواپیما، اتومبیل، قایق، دوچرخه، موتور سیکلت، کلاه ایمنی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط نیک وودمن تاجر امریکایی، بنیان گذاری شد و اکنون وی، مدیر عامل شرکت گوپرو است.

امروزه تکنولوژی و فناوری های جدید با سرعت باورنکردنی در حال پیشرفت هستند و در بعضی موارد حتی به شما اجازه نمی دهند تا خود را پا به پای آنها به روز نگه دارید. به عنوان مثال می توانید بازار دوربین های ورزشی یا همان اکشن کمراهای معروف را در نظر بگیرید.

کمی بیش تر از یک دهه قبل هیچ دستگاهی تحت عنوان دوربین های ورزشی وجود نداشت و انتظار نمی رفت که در آینده نیز چنین دستگاهی معرفی شود. اما در حال حاضر دوربین های ورزشی نظیر دوربین گوپرو یکی از رقابتی ترین و همچنین سودآورترین بیزینس ها در میان تمام صنایع به حساب می آید.

گوپرو، قهرمانی کوچک

نمونه تصویر گوپرو

همانطور که می دانید امروزه انواع و اقسام دوربین های ورزشی از برندهای مختلف در بازار وجود دارند و مورد استفاده کاربران گوناگون قرار می گیرند. اما با این حال زمانی که سخن از دوربین های ورزشی به میان می آید، تنها یک برند به نام گوپرو (GoPro)  وجود دارد که نام آن مترادف با دوربین های ورزشی است.

دوربین های گوپرو در مدت زمان فوق العاده کوتاه توانسته اند به جایگاهی بلند در میان دوربین های ورزشی دست پیدا کنند و به عنوان محصولاتی بی رقیب شناخته می شوند. نکته جالب در مورد دوربین های GoPro این است که همواره در حال پیشرفت هستند و هیچ فرصتی را برای جلب رضایت مشتریان شان از دست نمی دهند.

 

گوپرو، قهرمانی کوچک

نمونه دوربین‌های گوپرو

ایده اولیه وودمن طراحی مچ بندهایی بود تا با استفاده از آنها بتواند دوربین را به مچ ورزشکاران موج سوار متصل کند و در طول موج سواری برداشت هایی منحصر به فرد را به ثبت برساند.

در سال ۲۰۰۶ دوربین گوپرو رسما وارد دنیای دیجیتال شد و اولین مدل دیجیتال با نام  DigitalHero را بدون امکان ضبط صدا به همگان معرفی کرد. یک سال بعد مدلHero 3معرفی شد که در مجموع کیفیت تصویری بهتری را در اختیار کاربران قرار می داد و امکان ضبط صدا در طول فیلم برداری در آن فراهم شده بود. پس از آن نیز با گسترش محبوبیت تصاویر HD مدل Digital Hero 5 مجهز به لنز عریض به نمایش درآمد تا به این ترتیب سال ۲۰۱۰ سکوی پرتابی برای دوربین های گوپرو باشد. سرانجام در سال ۲۰۱۱ مدل HD Hero 2 و یک سال بعد از آن مدل کوچک تر و سبک تر Hero 3 و در ادامه Hero 4 معرفی شد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786