آموزشی

لزوم توجه به نوشت افزار داخلی

نوشت افزار اسلامی ایرانی

👈 اگرچه در اغلب مدل‌های متعارف صنایع فرهنگی به “نوشت افزار” به عنوان یک شاخه مستقل اشاره نشده است، اما این حوزه به سبب تاکید مقام معظم رهبری و در پی آن، شورای عالی انقلاب فرهنگی اکنون شاخه ای متنوع و مستقل و جزئی از صنایع فرهنگی در نظر گرفته شده است.

🔍 مقام معظم رهبری در سخنرانی یکم فروردین سال ۱۳۹۶ واردات کالاهای مصرفی دارای تولید داخل همچون مواد خوراکی، پوشاک، وسایل منزل و نوشت افزار را “مایه شرمندگی” در مقابل تولید کننده و فروشندگان خارجی این کالاها خواندند و گفتند “برخی اجناس اساسی اگرچه در کشور تولید نمی شوند اما قابلیت تولید را دارند، بنابراین با رفع موانع و تولید آنها، از وارداتشان به کشور جلوگیری کرد” (آیت الله خامنه ای، ۱۳۹۶).

🖊 پیش از این نیز حجت السلام احمدسالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مراسم رونمایی از محصولات مجمع مراکز تولید و نشر نوشت افزار ایرانی اسلامی که در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۲۰ برگزار شد، تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی را در راستای مطالبات مقام معظم رهبری دانسته و گفته بود: ما به عنوان اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ای که با مقام معظم رهبری داشتیم متوجه توجه بیش از حد ایشان به نوشت افزار، پویانمایی(انیمیشن) و فیلم شدیم. (سالک، ۱۳۹۳).

✳️همچنین رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت، درباره حمایت از تولید نوشت افزار داخلی صحبت کردند. ایشان ضمن اشاره به جمعی از تولیدکنندگان داخلی نوشت‌افزار فرمودند: چند جوان با همت پیدا شدند، نوشت افزار داخلی دارند تولید می‌کنند. خب اینها احتیاج به کمک دارند؛ باید به اینها کمک بشود. بخشی از ویدئوی بیانات ایشان در ادامه آورده شده است. (سخنرانی مربوط به ۷ شهریورماه ۱۳۹۷ می باشد).

منابع:

آیت الله خامنه ای. سید علی. (۱۳۹۷). بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به مناسبت هفته‌ی دولت. قابل دسترسی در:

yon.ir/yok9t

آیت الله خامنه ای. سید علی. (۱۳۹۶). بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی. قابل دسترسی در:

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36091

سالک، احمد. (۱۳۹۳). توجه رهبر انقلاب به نوشت افزار و پویانمایی. خبرگزاری مهر. قابل دسترسی در:
http://www.mehrnews.com/news/2348062

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786