رویداد فرهنگی

به دنیای گذشته خوش آمدید!

دنیای گذشته - شهر نیم - رم باستان

باز سازی صحنه های تاریخی رم باستان در شهر نیم

یکی از برنامه های بسیار مهم که مورد علاقه مخاطبان اروپایی هاست، بازسازی صحنه های مربوط به اتفاقات و جنگ های گذشته این کشورهاست. علاقه مندان بسیاری از شهرها و کشورهای مختلف برای دیدن این صحنه ها در نقطه ای گرد هم جمع می شوند تا صحنه ای تاریخی را نظاره گر باشند و از نزدیک جنگی را در زمان گذشته مشاهده کنند. لباس ها و شیوه آرایش زنان و مردان و ابزار و ادوات جنگی و کالسکه ها و وسایل حمل و نقل و صدها وسیله جذاب دیگر، عواملی هستند که مردم را برای مشاهده این تصاویر بکر و جذاب کنار هم جمع می کند.

دنیای گذشته - شهر نیم - رم باستان

                  دنیای گذشته – شهر نیم – رم باستان

یکی از نمونه ها که سال هاست در حال اجراست و هر سال میزان شرکت کنندگان و علاقه مندان به تماشای آن افزایش پیدا می کند، نمایش بزرگ بازسازی صحنه های تاریخی رم باستان در شهر نیم است. نیم (به فرانسوی Nimes)  یک شهر بزرگ در جنوب فرانسه است. جمعیت آن در سال ۲۰۰۸ میلادی ۱۴۰ هزار و ۲۶۷ نفر بوده است. قدمت این شهر به دو تا چهار هزار سال قبل از میلاد باز می گردد.

در روزهای شنبه ۲۹ آوریل، یکشنبه ۳۰ آوریل و دوشنبه اول می، شهر نیم، واقع در جنوب فرانسه مملو از لژیونرهای رومی، خاندان سلطنتی، اسب سواران و ارابه های جنگی می شود تا با حضور بیش از ۵۰۰ بازیگر از نقاط مختلف فرانسه، آلمان و ایتالیا یکی از بزرگترین و معروف ترین بازسازی وقایع تاریخی رم باستان در شهر نیم برگزار شود. علاقمندان برای شرکت در این برنامه جذاب و دیدنی، باید بلیط تهیه کنند و مکان نشستن هر کدام از آنها در محل اجرای نمایش، از قبل مشخص شده است.

دنیای گذشته - شهر نیم - رم باستان

              دنیای گذشته – شهر نیم – رم باستان

تهیه بلیط، برای ورود به منطقه اجرای نمایش است و دیدن نمایش ها هزینه ای جدا برای افراد ندارد. علاوه بر اجراهای رایگان در شهر، برگزارکنندگان این برنامه، راه هایی برای کسب درآمد بیشتر و ایجاد موقعیت اقتصادی برای خود ایجاد کرده اند. کارگاه های آموزشی برای کودکان و فروش لباس ها و لوازم مربوط به دوران قدیم همه ساله نمایش عظیمی در تماشاخانه بزرگ شهر با گنجایش ۲۴۰۰۰ تماشاگر رخ می دهد. هر سال موضوع و وقایع و موضوعات بازسازی شده متفاوت است و قسمت های دیگری از تاریخ رم باستان به همراه اجراهای اسب سواری، کورس ارابه های جنگی و نبرد گلادیاتورها برای بازدیدکنندگان بازسازی می شود. به همین دلیل همه کسانی که سال گذشته به تماشای این نمایش نشسته اند می توانند دوباره هم از آن استفاده کنند و بیننده هر ساله این نمایش باشند.

مدت زمان این نمایش یک ساعت و نیم است و در ساعات مختلفی به اجرا گذاشته می شود. بهای بلیط برای شرکت در این نمایش ۱۹ و ۲۹ یورو است.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین مطالب

بالا

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of callback_bufer (1) in /home/eghtesad/mag.eghtesadefarhang.ir/wp-includes/functions.php on line 3786